Celem czasopisma jest publikowanie artykułów i tekstów naukowych, wymiana myśli i doświadczeń, inicjowanie dyskusji wokół bieżących problemów teologicznych, wspieranie młodych naukowców.

Podstawową dziedziną publikowanych artykułów jest teologia.

W każdym numerze znajdują się dwa działy.

Artykuły teologiczne publikujemy w dziale Nauki Teologiczne. W ich zakres wchodzą treści dotyczące nauk biblijnych, teologii systematycznej, teologii praktycznej, teologicznych nauk historycznych itp.
W dziale Miscellanea mamy możliwość publikowania artykułów z dyscyplin typu: nauki o kulturze i religii, nauki o komunikacji społecznej i mediach, pedagogika, prawo kanoniczne.

Ponadto w osobnych działach publikujemy materiały historyczne, omówienia i sprawozdania z konferencji i sympozjów naukowych oraz recenzje (prezentacje) monografii i prac naukowych pojawiających się na rynku wydawniczym.

Redakcja przyjmuje zgłoszenia od autorów z Polski i z zagranicy w językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i polskim.

Ponieważ dostęp do czasopisma jest otwarty, jego zasięg nie ma żadnych ograniczeń, co pozwala autorom i czytelnikom na całym świecie korzystać z publikowanych treści.