Studia Ełckie 

  to czasopismo naukowe o człowieku, który jest bytem relacyjnym. Podstawową relacją właściwą człowiekowi jest stosunek do samego siebie. Wyraża się ona w świadomym przeżywaniu własnych myśli, pragnień i uczuć. Transcendując siebie, człowiek wchodzi w relacje z innymi ludzi (jednostkowymi osobami lub różnymi społecznościami). Wreszcie przekraczając zarówno siebie, jak i społeczność człowiek nawiązuje relacje z Absolutem

  Publikowanie teoretycznych i empirycznych tekstów na temat osobistych, społecznych i religijnych relacji przyczynia się do głębszego rozumienia człowieka zarówno w jego istocie, jak i w wymiarze społecznym.
Interdyscyplinarny charakter czasopisma umożliwia publikowanie treści, które są przedmiotem studiów podejmowanych na gruncie nauk humanistycznych, społecznych, o rodzinie i nauk teologicznych


 Dwa numery w roku (pierwszy i trzeci) mają charakter tematyczny, tzn. określony problem naukowy prezentują (i rozwiązują) z różnych perspektyw

 Oprócz artykułów naukowych istnieje możliwość publikowania tekstów, które kwalifikują się jako materiały historyczne, sprawozdania i recenzje

 Rok założenia – 1999 r. – od 2013 r. edycja kwartalna – Wydawnictwo Adalbertinum w Ełku



Aktualnie redakcja przyjmuje zgłoszenia artykułów do Studiów Ełckich 27(2025).
Jeden z numerów bieżącego roku będzie poświęcony problematyce powołania, a inny Eucharystii

Kontakt e-mail z redakcjąTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualny numer

okładka Studia Ełckie 26 2024 nr 4 strona

 

 

1. Czasopismo „Studia Ełckie” nie toleruje żadnej formy plagiatu ani innych nadużyć (np. autoplagiat, fałszowanie lub manipulowanie wynikami badań). Dlatego w przypadku podejrzeń lub oskarżeń o plagiat podejmujemy kroki niezbędne w celu zbadania i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. 

2. Polityka antyplagiatowa prowadzona przez redakcję ma na celu zapobieganie plagiatom, ochronę i poszanowanie opublikowanych wyników badań, kształtowanie uczciwych postaw wśród osób zajmujących się pracą badawczą, pomoc autorom w zachowaniu oryginalności wyników ich pracy. Jest również wyrazem troski o reputację czasopisma.

3. Redakcja czasopisma przestrzega przed łamaniem i naruszaniem zasad etycznych obowiązujących w nauce oraz zasad polityki antyplagiatowej, o których tu mowa. Wszelkie przejawy nierzetelności naukowej i naruszenia tego rodzaju zasad będą demaskowane i dokumentowane.

4. Przed przesłaniem artykułu do publikacji autor jest proszony o upewnienie się, że wie:

czym jest plagiat [tutaj],

jakie konsekwencje pociąga za sobą dopuszczenie się plagiatu [tutaj i tutaj].

5. Zgłoszenie tekstu do publikacji oznacza, że autor wyraźnie uznał i rzetelnie udokumentował wkład tych autorów, na których badania powołuje się w swoim artykule.

6. W celu niedopuszczenia do publikacji artykułu, który zawiera plagiat redakcja wykorzystuje systemy i programy służące do jego wykrycia. Program do artykułów w języku polskim [tutaj]; program do artykułów w języku angieslkim [tutaj]. 

7. Całkowitą odpowiedzialność za plagiat ponosi autor, który dopuścił się tego rodzaju nadużycia. W konsekwencji jego tekst zostaje usunięty z czasopisma. W takim wypadku na stronie internetowej pojawia się informacja o usunięciu artykułu. Ponadto o zaistniałej sytuacji i jej konsekwencjach zostają powiadomione instytucje zatrudniające autora, recenzenci i osoby poszkodowane.

8. Polityka antyplagiatowa przyjęta przez redakcję uwzględnia m.in. wytyczne COPE.

 

Flag of Poland

Na łamach „Studiów Ełckich" są publikowane artykuły z następujących dyscyplin naukowych: edukacja, filozofia, historia, literaturoznawstwo, nauki o mediach, nauki teologiczne, prawo i prawo kanoniczne. Materiały (tj. artykuły, sprawozdania i recenzje) do kolejnych numerów czasopisma przyjmuje sekretarz redakcji (ks. Ryszard Sawicki) za pośrednictwem poczty internetowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Składane teksty:

  1. nie mogą być wcześniej nigdzie opublikowane, ani być w tym samym czasie złożone w redakcjach innych wydawnictw,
  2. powinny zostać przygotowane według określonych ZASAD.

Open AccessORCID logo   Doi 1024x629   DOAJ

adalbertinum

   Wydawnictwo Diecezjalne Adalbertinum

   Plac Katedralny 1
   19-300 Ełk

 

e-ISSN 2353-1274

p-ISSN 1896-6896

DOI: 10.32090

Punktacja MEiN

2009 / 4, 2010 / 6, 2011 / 5,
2012 / 5, 2013 / 8, 2014 / 7,
2015 / 7, 2016 / 8, 2017 / 8,
2018 / 8, 2019 / 40, 2020 / 40,
2021 / 40, 2022 / 40, 2023 / 40,
2024 / 40 

Wizyt:

Dziś 37

Miesiąc 1011

Ogółem 162184